Zaczynają się wakacje. W Gminie Rusiec zadbaliśmy o to, by był to czas zabawy i miłych spotkań, by każdy znalazł w ofercie wakacyjnej coś dla siebie ? mówi Wójt Gminy Rusiec Dariusz Woźniak.
Zaczynamy już 23 czerwca Świętojańskim Powitaniem Lata.
Następnie 24 i 25 czerwca w Woli Wiązowej odbędzie się IX Piknik Motocyklowy ? cykliczna impreza ciesząca się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników jednośladów. Staramy się, by program imprezy był ciekawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Proponujemy m.in. zabawy dla dzieci, pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu naszych strażaków i fristailu oraz koncert zespołów HAZARD, HENDRIX PROJECT        i UNIVERSE.
Najwięcej emocji budzi parada motocyklowa, która przejedzie przez teren gminy. Warto poświęcić kilkanaście minut, by na trasie powitać motocyklistów z całej Polski.
Uznajemy tę imprezę za jedną z najlepiej promujących naszą gminę.
W związku z początkiem wakacji będziemy również zwracać uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przy pracach gospodarskich, podczas wypoczynku. Pomyśleliśmy, że uczestników konkursów przewidzianych podczas imprez gminnych będziemy nagradzać kamizelkami odblaskowymi.
Już następnego dnia, w niedzielę 26 czerwca przeniesiemy się do Dąbrówek Kobylańskich, gdzie odbędzie się odpust. Kolorowe, tradycyjne święto, które uatrakcyjnimy zabawą taneczną.
Kolejna impreza to Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rusiec w Dąbrowie Rusieckiej (16 lipca). Mam nadzieję, że sportowcy-piłkarze chętnie staną do rywalizacji i pokażą swoją ambicję, wolę walki i umiejętności.
Podsumowaniem wakacji staną się Dożynki Gminne w Ruścu (28 sierpnia). Korowód z wieńcami, prezentacja zbiorów, występy zespołów ludowych są dużą atrakcją dla gości.
Wymienione imprezy będą też doskonałą okazją do promowania pracy i efektów wspólnych działań pań z kół gospodyń i Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych.
Nie zapomnieliśmy o przygotowaniu oferty dla dzieci i młodzieży. Wakacje w rodzinnej miejscowości nie muszą być nudne. Wzorem lat ubiegłych od 11 lipca zapraszamy na zajęcia wakacyjne, które będą się odbywały w placówce Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu, w Domu Kultury w Woli Wiązowej oraz w świetlicach w: Kuźnicy, Jastrzębicach, Dąbrowie Rusieckiej, Antoninie, Dębach Wolskich i Dąbrówkach Kobylańskich. Ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe prowadzone pod fachową opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury dają gwarancję miłego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Doceniają to i dzieci, i rodzice.
Jestem głęboko przekonany, że warto skorzystać z naszych propozycji na tegoroczne lato.

plakat Wigilia Jana 2016

Załączniki:
Pobierz plik (Bezpieczenstwo dzieci podczas wakacji.pdf)Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji.[ ]396 kB

IX piknik motocyklowy

Banner 2016