W dniu 16 lipca 2016 r. na boisku sportowym w Dąbrowie Rusieckiej odbył się XI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rusiec. Do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn: OLDBOY Rusiec, MŁODZIKI Dąbrowa Rusiecka, OLDBOY Dąbrowa Rusiecka, MŁODZIKI Rusiec, MŁODZIKI Wola Wiązowa, OLDBOY Wola Wiązowa, MŁODZIKI Jastrzębice, BUSZUJĄCY Jastrzębice oraz drużyny z Obrowa, Chorzyny, Prądzewa i Malińca.
Mecze sędziowali p. Piotr Krysiak i p. Jacek Czarnojan.
Dzięki sportowej i przyjaznej atmosferze żaden z zawodników nie został ukarany czerwoną kartką, chociaż emocje były wielkie. Od pierwszych chwil rozgrywek świetną formę zaprezentowała drużyna z Malińca i to właśnie ona odniosła zwycięstwo.
Oto skład najlepszej drużyny: Łukasz Mielczarek, Dawid Mielczarek, Paweł Matynia, Konrad Bednarek, Przemysław Brzezowski, Marcin Wojciechowski, Artur Witczański, Marcin Maliszak, Piotr Ławniczak, Damian Szczytowski.
Na II miejscu uplasowała się drużyna z Chorzyny, miejsce III zajął zespół BUSZUJĄCY Jastrzębice, a IV ? OLDBOY Dąbrowa Rusiecka.
Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Rusiec.
Po zakończonym turnieju zawodników zaproszono na ciepły posiłek.
Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w  przygotowaniu XI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rusiec.
Dziękujemy także zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery i zapraszamy za rok.

plakat Lato GOK

Załączniki:
Pobierz plik (Mammografia.pdf)Mammografia[Mammografia]714 kB

W ostatni weekend czerwca to motocykliści panowali w Gminie Rusiec. Miłośnicy jednośladów oraz mieszkańcy licznie uczestniczyli w ?IX Pikniku Motocyklowym w Woli Wiązowej?. W sobotni, bardzo upalny dzień, odbyła się parada motocyklowa, w której brało udział
ponad 300 motocyklistów z całego kraju. Zwyczajowo, przejazd przez gminę prowadził Wójt Gminy Rusiec ? Dariusz Woźniak.

W dniu 31 maja 2016 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Ruścu była Pani Elżbieta Bednarczyk - autorka książek dla dzieci, poezji i prozy dla dorosłych, zawodowa tancerka, aktorka, mieszkanka Australii. Odbyły się dwa spotkania autorskie z przedszkolakami i uczniami klas I-III Szkół Podstawowych z Ruśca i Woli Wiązowej oraz wieczór poetycko-taneczny dla dorosłych.
Podczas spotkań z dziećmi Pani Elżbieta zapoznała najmłodszych ze swoją twórczością, zwróciła szczególną uwagę  na korzyści z czytania książek, bo to one  poszerzają naszą wiedzę, uczą i  pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Mali czytelnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o Australii, obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą przyrodę, architekturę oraz życie codzienne mieszkańców tego dalekiego kontynentu. Miłą niespodzianką było wykonanie przez autorkę cygańskiego tańca do oryginalnej muzyki. Po spotkaniu  dzieci miały możliwość nabycia książeczki ?Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem.
W sympatycznej atmosferze przebiegało również spotkanie dla dorosłych, podczas którego Pani Elżbieta recytowała swoje piękne wiersze, prezentowała tańce, zachęcała do prowadzenia zdrowego stylu życia, dzieliła się wrażeniami i spostrzeżeniami na temat życia w Australii. Opowieści o tym kontynencie wzbogaciła prezentacja multimedialna.
Powodzenie spotkania zachęca do planowania kolejnych, ale też do systematycznego odwiedzania biblioteki w poszukiwaniu ciekawych książek.