plakat Lato GOK

Załączniki:
Pobierz plik (Mammografia.pdf)Mammografia[Mammografia]714 kB

W ostatni weekend czerwca to motocykliści panowali w Gminie Rusiec. Miłośnicy jednośladów oraz mieszkańcy licznie uczestniczyli w ?IX Pikniku Motocyklowym w Woli Wiązowej?. W sobotni, bardzo upalny dzień, odbyła się parada motocyklowa, w której brało udział
ponad 300 motocyklistów z całego kraju. Zwyczajowo, przejazd przez gminę prowadził Wójt Gminy Rusiec ? Dariusz Woźniak.

W dniu 31 maja 2016 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Ruścu była Pani Elżbieta Bednarczyk - autorka książek dla dzieci, poezji i prozy dla dorosłych, zawodowa tancerka, aktorka, mieszkanka Australii. Odbyły się dwa spotkania autorskie z przedszkolakami i uczniami klas I-III Szkół Podstawowych z Ruśca i Woli Wiązowej oraz wieczór poetycko-taneczny dla dorosłych.
Podczas spotkań z dziećmi Pani Elżbieta zapoznała najmłodszych ze swoją twórczością, zwróciła szczególną uwagę  na korzyści z czytania książek, bo to one  poszerzają naszą wiedzę, uczą i  pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Mali czytelnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o Australii, obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą przyrodę, architekturę oraz życie codzienne mieszkańców tego dalekiego kontynentu. Miłą niespodzianką było wykonanie przez autorkę cygańskiego tańca do oryginalnej muzyki. Po spotkaniu  dzieci miały możliwość nabycia książeczki ?Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem.
W sympatycznej atmosferze przebiegało również spotkanie dla dorosłych, podczas którego Pani Elżbieta recytowała swoje piękne wiersze, prezentowała tańce, zachęcała do prowadzenia zdrowego stylu życia, dzieliła się wrażeniami i spostrzeżeniami na temat życia w Australii. Opowieści o tym kontynencie wzbogaciła prezentacja multimedialna.
Powodzenie spotkania zachęca do planowania kolejnych, ale też do systematycznego odwiedzania biblioteki w poszukiwaniu ciekawych książek.

Zaczynają się wakacje. W Gminie Rusiec zadbaliśmy o to, by był to czas zabawy i miłych spotkań, by każdy znalazł w ofercie wakacyjnej coś dla siebie ? mówi Wójt Gminy Rusiec Dariusz Woźniak.
Zaczynamy już 23 czerwca Świętojańskim Powitaniem Lata.
Następnie 24 i 25 czerwca w Woli Wiązowej odbędzie się IX Piknik Motocyklowy ? cykliczna impreza ciesząca się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników jednośladów. Staramy się, by program imprezy był ciekawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Proponujemy m.in. zabawy dla dzieci, pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu naszych strażaków i fristailu oraz koncert zespołów HAZARD, HENDRIX PROJECT        i UNIVERSE.
Najwięcej emocji budzi parada motocyklowa, która przejedzie przez teren gminy. Warto poświęcić kilkanaście minut, by na trasie powitać motocyklistów z całej Polski.
Uznajemy tę imprezę za jedną z najlepiej promujących naszą gminę.
W związku z początkiem wakacji będziemy również zwracać uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przy pracach gospodarskich, podczas wypoczynku. Pomyśleliśmy, że uczestników konkursów przewidzianych podczas imprez gminnych będziemy nagradzać kamizelkami odblaskowymi.
Już następnego dnia, w niedzielę 26 czerwca przeniesiemy się do Dąbrówek Kobylańskich, gdzie odbędzie się odpust. Kolorowe, tradycyjne święto, które uatrakcyjnimy zabawą taneczną.
Kolejna impreza to Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rusiec w Dąbrowie Rusieckiej (16 lipca). Mam nadzieję, że sportowcy-piłkarze chętnie staną do rywalizacji i pokażą swoją ambicję, wolę walki i umiejętności.
Podsumowaniem wakacji staną się Dożynki Gminne w Ruścu (28 sierpnia). Korowód z wieńcami, prezentacja zbiorów, występy zespołów ludowych są dużą atrakcją dla gości.
Wymienione imprezy będą też doskonałą okazją do promowania pracy i efektów wspólnych działań pań z kół gospodyń i Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych.
Nie zapomnieliśmy o przygotowaniu oferty dla dzieci i młodzieży. Wakacje w rodzinnej miejscowości nie muszą być nudne. Wzorem lat ubiegłych od 11 lipca zapraszamy na zajęcia wakacyjne, które będą się odbywały w placówce Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu, w Domu Kultury w Woli Wiązowej oraz w świetlicach w: Kuźnicy, Jastrzębicach, Dąbrowie Rusieckiej, Antoninie, Dębach Wolskich i Dąbrówkach Kobylańskich. Ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe prowadzone pod fachową opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury dają gwarancję miłego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Doceniają to i dzieci, i rodzice.
Jestem głęboko przekonany, że warto skorzystać z naszych propozycji na tegoroczne lato.